Czym są zajęcia CrossFit Lite?

CrossFit Lite to nasze autorskie treningi semi-personalne, które są odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania naszych klubowiczów zebrane w okresie 5 lat istnienia naszego klubu. Jeżeli kiedykolwiek myśleliście o rozpoczęciu swojej przygody z CrossFit, lecz zadawaliście sobie pytanie: „Czy dam radę?” - teraz mamy dla Was program, który sprosta wszelkim Waszym oczekiwaniom i rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości.

CrossFit Lite to oferta dla wszystkich, którzy szukają możliwie indywidualnej opieki trenerskiej i skutecznego programu treningowego. Uczciwie rzecz biorąc- idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby trenującej jest współpraca z DOBRYM trenerem personalnym w systemie 1 na 1. To sytuacja jak najbardziej wymarzona, lecz trudna do osiągnięcia z ekonomicznego punktu widzenia. Dobry trener personalny to koszt od 100 do 150 pln za godzinę/trening. Zakładając minimalną, rozsądną dawkę treningową- czyli 3 treningi w tygodniu, daje nam to koszt 1300-1950 pln miesięcznie (13 x 100-150 pln)

Na drugim biegunie mamy długą listę siłowni i klubów fitness, które za kwoty rzędu 50-100 pln oferują nam dostęp do… no właśnie- czego? Nie oszukujmy się- za tę cenę możemy otrzymać tylko i wyłącznie dostęp do sprzętu i maszyn. Nie mamy programu treningowego, nie mamy motywacji i co najważniejsze, nie mamy opieki doświadczonego trenera, który nie pozwoli nam zrobić sobie krzywdy.

Dlaczego CrossFit Lite?

CrossFit Lite to zajęcia, które wypełniają tę „lukę” między powyższymi rozwiązaniami treningowymi.

Po pierwsze - znajdziesz w nich to co najlepsze z filozofii CrossFit. Nie zabraknie więc wszechstronnego, urozmaiconego treningu, czerpiącego z treningu wytrzymałościowego (ergometr wioślarski, bieganie, skakanka), gimnastyki (ćwiczenia z ciężarem własnego ciała) czy pracy z obciążeniem zewnętrznym (piłki lekarskie, odważniki kettlebells).


Po drugie: Wszystkie zajęcia CrossFit Elite są prowadzone przez doświadczonego i wykwalifikowanego trenera CrossFit MGW, który podejdzie indywidualnie do każdego ćwiczącego i:

  • przedstawi każdy trening wraz z jego celem i założeniami,
  • przeprowadzi skuteczną, przygotowującą do konkretnego treningu rozgrzewkę zawierającą nie tylko klasyczny warm-up, ale również aspekt mobility (poprawa ruchomości naszego ciała),
  • pokaże jak idealnie wykonywać ćwiczenia użyte w treningu,
  • będzie cały czas obok – wskazując błędy i sposoby jak je naprawić,
  • zidentyfikuje ogólne nasze słabości i da nam rozwiązania jak je naprawić,
  • ze względu na małą grupę – będzie miał możliwość poznać każdą osobę ćwiczącą i prowadzić ją w jej procesie,
  • zmotywuje jeżeli tylko sytuacja będzie tego wymagała :)

Po trzecie: Wszystkie zajęcia odbywają się tylko i wyłącznie w eksluzywnych, semi-personalnych grupach 5-8 osobowych! To idealna wielkość grupy, która umożliwia pełną jej kontrolę przez trenera, a z drugiej strony tworzy wartość dodaną, jaką jest wspólna energia, pierwiastek współzawodnictwa i dążenia do jednego celu.

Po czwarte: Zajęcia będą zbudowane na 3 filarach.

  • Bezpieczeństwo. Zrezygnowaliśmy na tych zajęciach z części ćwiczeń i ruchów używanych w klasycznym CrossFit dla zwiększenia bezpieczeństwa i pewności siebie (m.in. część ćwiczeń na sztandze).

  • Rozwój. W cenie otrzymujesz długofalowy plan treningowy, za który bierzemy pełną odpowiedzialność. Nie musisz się martwić co zrobisz po przyjściu do klubu. Musisz tylko być, a my zajmiemy się resztą.

  • Fun. Co tu dużo mówić- różnorodność i zmienność treningów CrossFit jest tym co ludzie go trenujący kochają najbardziej. Nie pozwolimy Ci się nudzić. W końcu to CrossFit.


Po piąte: Zajęcia te mogą być przedsionkiem do klasycznych, trudniejszych treningów CrossFit. Jeżeli więc po kilku miesiącach będziesz chciał pójść krok dalej i trener uzna, że jesteś gotowy\a i będzie to dla Ciebie rozwojowe – możesz przejść na klasyczne WODy CrossFitowe w naszym klubie!

Miesięczny koszt zajęć CrossFit Lite w afiliowanym klubie CrossFit MGW w samym centrum Warszawy wynosi 299 pln (nielimitowana liczba treningów w tygodniu).Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami telefonicznie, na Facebooku lub e-mailowo.