WODCamp

Relacja z WODCamp Italia

Minął tydzień odkąd wróciłam z obozu WODCamp Italia, który w tym roku odbył się w słonecznych Włoszech, a dokładnie w Cervi, przepięknej włoskiej miejscowości, gdzie mogłam spędzić jeden z najlepszych tygodni w tym roku. Pewnie zadajecie sobie pytanie, skąd wziął się ten cały pomysł? Czy to wyjazd tylko dla crossfiterów, a może dla wybitnych zawodników? Otóż nie!

Czym jest WODCamp ?

Pomysłodawcą całego zamieszania jest Mateusz Szafrański, trener CrossFit 72D z Krakowa, który podczas obozu odpowiada nie tylko za rozkład naszego dnia i programowanie treningów, ale przede wszystkim za świetną atmosferę. Kolejną szczególną osobą jest Tomasz Sypniewski, Head Coach CrossFit MGW w Warszawie. Tomek jest specjalistą w organizacji całego wyjazdu, a to dlatego że w tym temacie ma ogromne doświadczenie które zdobył będąc współzałożycielem i dyrektorem generalnym SnowShow – na pewno nie raz słyszeliście o największym biurze podróży specjalizujących się w wyjazdach zimowych w Alpy, a co za tym idzie największej zimowej imprezie poza granicami Polski.

Pierwszy raz na obóz zorganizowany z chłopakami wybrałam się w październiku 2018 roku. Wtedy odwiedziliśmy Hiszpanię i kilka lokalnych box’ów. To było coś niezwykłego. Ludzie którzy uwielbiają sport i nie mówimy tylko o crossficie, zebrało się w jedną grupę i spędziło ze sobą bardzo aktywny tydzień. Nie zabrakło błotnej przeprawy rowerowej, wspinaczki, wylegiwania się na słońcu no i świetnych wieczornych imprez na plaży. Gdy tylko wróciłam do Polski, wiedziałam że z pewnością jadę na kolejny obóz! Realacje z tego obozu obejrzycie na YouTube

Trenuj z Gabi Migałą i Bronkiem Olenkowiczem

I wtedy pojawiła się oferta WODCamp, tym razem obóz miał odbyć się we Włoszech. Ale wyróżniał się on czymś szczególnym. Podczas obozu trenować miała z nami dwójka niezwykłych zawodników, którzy już 29 lipca będą reprezentować nasz kraj podczas najbardziej elitarnych zawodów dla Crossfitterów – CrossFit Games, które w tym roku odbędą się w Madison. Gabrysia Migała – The Fittest Woman in Poland, oraz finalistka CrossFit Games, Bronisław Olenkowicz – który zakwalifikował się na CrossFit Games podczas zawodów Strength in Dept. A za programowanie treningów odpowiedzialny był nie kto inny, jak sam trener Gabrysi, Bronka i Bartka Lipki – Michał Grzesiewicz – twórca legendarnego już OnPoint Atheltics oraz właściciel marki BP2Team.

Do tego wszystkiego treningi miały odbywać się w znanym CrossFit Cervia oraz Crossfit Cervia On The Beach! Brzmi idealnie? Mogło być jeszcze lepiej? Jak się okazało… mogło!

Zaprogramują Ci życie… tylko na tydzień

Programowanie Michała Grzesiewicza

Zazwyczaj odbywały się dwa treningi dziennie w podziale na dwie grupy. Dla osób początkujących i średnio zaawansowanych którzy chcieli szlifować pewne ruchy, oraz dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Michał nas nie rozpieszczał, jednak świetnie wszystko potrafił wytłumaczyć, to dzięki niemu wiem już jak krok po kroku wykonać muscle-up! Po porannych treningach czekał nas ruch na świeżym powietrzu. Jak wyglądał nasz tydzień możecie zobaczyć poniżej

WODCamp – to nie tylko CrossFit

Nie nudziliśmy się… o tym nawet nie było mowy! W planie było wiele atrakcji poza trenigami. Paddle board, turniej siatkówki plażowej, wycieczki na rowerach MTB i szosowych do uroczych miejscowości nieopodal Cervi, wycieczka do San Marino oraz… Warsztaty z Kettlebell z Bronkiem !

Nie da się ukryć, Bronek jest mistrzem kettlebells. Na początku opowiedział o podstawach techniki treningu z kettlami. Jak poprawnie trzymać kettle, jak wykonywać snach, tureckie wstawanie, czy swing. Na koniec wszyscy wspólnie wykonaliśmy trening z kettlami, zaprogramowany przez Bronka. Był wycisk, pot i krew! Ale wszyscy szaleli z radości !

Czy znalazł się czas na imprezy?

Otóż znalazł! Pierwszy dzień to wspólnie spędzony wieczór na plaży, muzyka w tle, gwiazdy na niebie i 50 osób które opowiadały o sobie, o tym jak zaczęli swoją przygodę z crossfitem i jak bardzo nie mogli doczekać się tego wyjazdu! Nie zabrakło kąpieli w morzu, tanecznej imprezy w jednym z beach club’ów, wspólnych kolacji oraz wypadu do portu, w którym odbywał się festiwal kulturalny.

Sport łączy ludzi…

I to się chyba nigdy nie zmieni. Grono sportowych zapaleńców wyjeżdża w miejsce, w którym może odciąć się od problemów dnia codziennego, pracy, domowych obowiązków i znajdują się w kompletnie innym świecie. Gdzie wszyscy mają wspólną pasję, są otwarci i chłonni nowych przeżyć. Tutaj naprawdę odpoczniesz, może nie fizycznie, ale Twoja głowa nagle stanie się lżejsza, co jak dla mnie jest zdecydowanie najważniejsze.

To podczas zeszłorocznego obozu poznałam wielu nowych przyjaciół, ten obóz również mnie nie zawiódł i do mojego grona sportowych wariatów dołączyło kolejnych 50 osób!  Jeśli to czytacie, to musicie wiedzieć, że jesteście niesamowici! Każdy z osobna jest kimś wyjątkowy i bardzo Wam dziękuję za ten wspólnie spędzony czas.

A co dalej… WODCAMP Lizbona 2019 CROSSFIT & SURFING już w październiku!

WODCamp Lizbona

Chłopaki zdecydowanie nie próżnują, po ogromnym sukcesie dwóch poprzednich edycji, postanowili iść krok dalej. Już w październiku możecie wybrać się z 25 osobami do pięknej Lizobony, gdzie nie tylko będziecie trenować CrossFit pod okiem najlepszych trenerów, zaczniesz też swoją przygodę z surfingiem! Tak moi drodzy, pojedziecie na najlepsze portugalskie plaże i rozpoczniecie naukę surfowania. Do tego wszyscy uczestnicy będą mieszkać w przepięknej willi niedaleko plaży, co zapewni Wam niesamowitą atmosferę.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej o WODCAMP Lizbona 2019 CROSSFIT & SURFING? Wpadnij na stronę WODCamp.eu, przeczytaj więcej szczegółów dotyczących wyjazdu i nie zwlekaj z zapisem. Miejsc jest niewiele, a tego wyjazdu nie można ominąć! Ja już swój bilet mam, także czekam na Ciebie na portugalskiej plaży, żeby spędzić razem niesamowity tydzień !

Autor: Magda Kucharska

2 comments on “Relacja z WODCamp ItaliaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »