Kobiety i crossfit

Wymarzona sylwetka czyli czego pragną kobiety?

Kim chciałaś być, jak byłaś małą dziewczynką ? Księżniczką, baletnicą, a może wonderwoman ? A jaką rolę spełniała sylwetka w budowaniu Twojego wymarzonego wizerunku?

Patrząc na styl życia większości ówczesnych kobiet, mogę powiedzieć, że zdecydowanie większość z nich chce być silnymi  kobietami, nie tylko fizycznie ale przede wszystkich psychicznie. Chcą mierzyć się ze swoimi słabościami i ograniczeniami. Coraz większą uwagę przykuwają jednak do sylwetki, do takiej wymarzonej o której myślą często właśnie w kategorii ograniczeń? Czy faktycznie tak jest?

Od wielu lat jestem związana ze sportem, tym amatorskim jak i zawodowym. Próbowałam chyba wszystkiego, od pływania i wszelkich gier zespołowych, po siedmiobój lekkoatletyczny, taniec i typowe treningi na siłowni. Od kiedy poszłam na studia nie mogła znaleźć dyscypliny sportowej która uwzględni wszystkie pozostałe… biegania, ciężarów, elementów gimnastyki i pływania. Aż w końcu trafiłam na reklamę CrossFit MGW. Pomyślałam, że to chyba nie dla mnie. Przecież to sport dla mężczyzn i wtedy trafiłam na profil Laury Fisher – jednej z najlepszych crossfiterek na świecie i wiecie co ? Dostrzegłam cząstkę siebie w tej dziewczynie. Uznałam, że spróbuję. I tak w maju 2018 roku wybrałam się na zajęcia intro. To właśnie wtedy uznałam, że mogę tu rozpocząć budowanie mojej sylwetki.

Co zmieniło się po 3 miesiącach?

  • Przede wszystkim odreagowanie i uwolnienie od nagromadzonych emocji w ciągu dnia pracy. To czuję najczęściej kończąc WOD’a. W końcu nie muszę czuć się skrępowana tym, że pot spływa mi hektolitrami po całym ciele, nikt nie patrzy na mnie i nie ocenia.
  • Po drugie – moje ciało bardzo polubiło różnorodność. Na każdym treningu dostaję inny bodziec, przez co moja sylwetka rozwija się równomiernie. Każdy aspekt sprawności poszybował do góry. Od wydolności do siły ramion, pleców, nóg i pośladków.
  • Regularność – zaczynałam od treningów 3 razy w tygodniu, taki był narzucony tryb przez naszego head coach’a przez czas trwania zajęć intro. Potem tak weszło mi w krew przychodzenie do boxa w każdy poniedziałek, środę I piątek, że dorzuciłam do tego jeszcze czasem sobotę. Ale to nie tylko zasługa treningów bo….
  • Mam nowych przyjaciół ! – CrossFit to przede wszystkim ludzie ! Spotkasz tu studenta politechniki, mamę trójki dzieci, pana prezesa i wiele innych ciekawych osobowości. Tutaj wszyscy są równi, nie ma gorszych i lepszych. Przychodzimy tutaj zrobić dobry trening, wspierać i motywować się nawzajem, czasem też trochę porywalizować. Gdy wchodzę do boxa i widzę grupę uśmiechających i zbijających ze mną piątki osób to od razu czuję, że to moje miejsce, którego od dawna szukałam

Sylwetka niczym Hulk Hogan ?

Absolutnie NIE ! Nie sugerujcie się wyglądem zawodniczek CrossFit, które trenują codziennie po kilka godzin, mają ustaloną dietę, suplementację i są pod okiem sztabu trenerów. To jest ich indywidualny cel – chcą być najlepsze ! Ale czy nasza sylwetka, kobiet dnia codziennego będziemy tak wyglądać ? Otóż nie. Oczywiście trzeba uważać na ilość spożywanych kalorii, podczas treningu spalasz ich wiele, więc Twoje ciało domaga się ich z powrotem. Dlatego powinniśmy pilnować tego co znajduje się na naszym talerzu. Więcej o budowaniu mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej możesz znaleźć TUTAJ. Jednak zmiany które dostrzeżesz już po miesiącu treningów to przede wszystkim, zarysowane, ładne kobiece ramiona, silniejsze plecy i nogi, twardszy brzuch i znikające wałeczki… tak moje drogie, CrossFit dzięki swojej zmiennej intensywności to prawdziwy zabójca tłuszczu! Przeczytaj jak nie bać się crossfitu i jego wpływu na sylwetkę.

Oczywiście to tylko Twój indywidualny wybór w jakim ciele czujesz się najlepiej: kulturystycznym, wychudzonym, zarośniętym tłuszczem, szczupłym i wiotkim, a może sprawnym i wysportowanym. Moja wymarzona sylwetka jest zdecydowanie, wysportowana i silna. A jaka jest Twoja?

0 comments on “Wymarzona sylwetka czyli czego pragną kobiety?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »