Bronek

CrossFit Games 2019 – dzień 1

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że tegoroczne zawody CrossFit Games są niezwykłe. Przede wszystkim dlatego, że możemy oglądać w rywalizacjach trójkę polaków: Gabrielę Migałę, Bronisława Olenkowicza i Bartka Lipkę. Oczy wszystkich polskich (i nie tylko) crossfiterów, zwrócone są na tą trójkę. A jak podsumujemy dzień 1 na CrossFit Games 2019?

Mat Fraser z hukiem otwiera zawody, a jak wypadli Polacy ?

Trzykrotny mistrz CrossFit Games – Mat Fraser swój pierwszy event zakończył z czasem 15:07.70. Składał się on z czterech rund biegu na 400 m, 3 wejściach po linie bez użycia nóg i 7 snatchy z ok. 84 kg sztangą. Time Cap na wykonanie całego treningu wynosił 20 minut. Pole mężczyzn zostało zredukowane do 75 zawodników po pierwszej rundzie.

Mat Fraser crossfit games 2019

Bronek Olenkiwicz nie zmieścił się w czasie, jednak udało mu się przejść do kolejnej rundy starć na 65 miejscu w ogólnej kwalifikacji. Niestety Bartek Lipa nie przeszedł dalej będąc 94 zawodnikiem po kwalifikacji w pierwszym evencie. Z zaciśniętymi kciukami oglądałam zmagania kobiet, gdzie startowała nasza trzecia najsprawniejsza nastolatka na świecie – Gabrysia Migała. Zabrakło jej 2 punktów, aby przejść do kolejnej rundy. Jednak patrząc na młody wiek Gabi, jej pracowitość i zawzięte dążenie do celu, z pewnością zobaczymy ją za rok w czołówce stawki!

Po pierwszym evencie kobiet, na czołówkę kwalifikacji wysunęła się Tia-Clair Toomey z czasem 16:56.63 – zeszłoroczna mistrzyni CrossFit Games. Tuż za nią z czasem 18:16.35 uklasyfikowała się Karissa Pearce, która po zakończeniu eventu 2 jest w czołówce stawki.

Bronek Olenkiewicz – Awans o 44 miejsca!

Zaczyna się drugi event. Na tablicy widzimy rozpisany trening – 800 m Row, 66 shoulder over head z dwoma 16 kg kettlami i ponad 40 metrów do przejścia na rękach. Już wiem że to będzie konkurencja Bronka. Jest mistrzem kettelbells, a do tego widziałam podczas WODCamp jak dobrze radzi sobie na wiosłach i świetnie chodzi na rękach. Na wykonanie tego treningu mieli 10 minut.

Wystartowali, wiosła idą dość gładko, szukam Bronka wśród zawodników i jest! Wszystkie oczy zwrócone na „Rockiego”. Fenomenalna technika i szybkość z jaką wyciska kettle jest wręcz niewiarygodna, jakby podnosił 2 kg sztangielki. Bez przerwy wykonał 66 shoulder to overhead. Chwila przerwy na rozluźnienie ramion, barków i wystartował. Pokonał 3 odcinki bez pomyłki. Dobiega na metę jako pierwszy z czasem 5:40.63! Uśmiech na twarzy i wielki okrzyk radości! W tablicy wyników eventu 2 jest na drugim miejscu, tuż za Matem Fraserem. W związku z tym Bronek awansuje, aż o 44 miejsc w tabeli głównej będąc teraz na bardzo wysokim 21 miejscu!

GO BRON !!!!!

Dzisiaj kolejny dzień zmagań. Mocno trzymamy kciuki za Bronka ! Jeśli chcesz oglądać relację z CrossFit Games 2019 zapraszam Cię na livestream YouTube na Rogue Official Live Stream – 2019 Reebok CrossFit Games – Day 2 i kibicuj razem z nami Rockiemu !

Autor: Magda Kucharska

1 comment on “CrossFit Games 2019 – dzień 1Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »